Mi az ASTM B338 szabvány?
Az ASTM B338 / ASME SB338 szabvány kifejezetten a varrat nélküli és hegesztett titán- és titánötvözet csövekre vonatkozik, amelyeket felületi kondenzátorokhoz, elpárologtatókhoz, hőcserélőkhöz és hasonló hőátadó berendezésekhez használnak.Ez nem egy általános-célú csővezeték-szabvány (ez az ASTM B861 lenne). Ez a megkülönböztetés kritikus a mérnökök számára.
A szabvány mindent előír a megengedett kémiai összetételtől és mechanikai tulajdonságoktól a mérettűrésekig és a szükséges roncsolásmentes vizsgálatokig. Több titánminőségre vonatkozik, de2. fokozat (UNS R50400)a költség, a korrózióállóság és a gyárthatóság bizonyított egyensúlya miatt az ipari hűtési és technológiai fűtési alkalmazások túlnyomó többségének igáslója.

Az előadás egyASTM B338 Gr2 titán kondenzátorcsőpontos kémiai és mechanikai jellemzőiben gyökerezik. Kereskedelmi tisztaságú (CP) minőségként ellenőrzött intersticiális elemek, elsősorban oxigén révén éri el szilárdságát és kivételes korrózióállóságát.
A 2. fokozatú titán kémiai összetételére vonatkozó követelmények (UNS R50400)
| Elem | Tartalom (tömeg%-ban, max, ha nincs feltüntetve) | |
|---|---|---|
| Titán (Ti) | Egyensúly | Alapelem, biztosítja az alapvető korrózióállóságot a kloridokkal szemben. |
| Oxigén (O) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,25 | Az elsődleges erősítő elem. Szabályozva, hogy biztosítsa a szilárdságot a hajlékonyság feláldozása nélkül. |
| vas (Fe) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 | Szennyeződés-ellenőrzött a korróziós teljesítmény fenntartása érdekében, különösen a redukáló savakban. |
| szén (C) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,08 | Kizárólag az érzékenység megelőzésére és a rugalmasság fenntartására. |
| Nitrogén (N) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,03 | Hasonló a szénhez; alacsony szinten tartják az optimális korrózióállóság érdekében. |
| Hidrogén (H) | 0,015 vagy annál kisebb | Kritikusan alacsony a hidridképződés és a ridegedés megakadályozása érdekében. |
A 2-es fokozatú titáncső mechanikai tulajdonságaira vonatkozó követelmények
| Ingatlan | Követelmény (perc) | |
|---|---|---|
| Szakítószilárdság | Nagyobb vagy egyenlő, mint 345 MPa (50 000 psi) | Biztosítja, hogy a cső ellenálljon a belső nyomásoknak és a külső terheléseknek. |
| Hozamerősség (0,2%-os eltolás) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 275 MPa (40 000 psi) | Kritikus a nyomást{0}} tartalmazó berendezések tervezésénél; biztosítja, hogy a cső visszanyerje eredeti alakját a feszültség megszüntetése után. |
| Megnyúlás | 20%-nál nagyobb vagy egyenlő (2 hüvelykben vagy 50 mm-ben) | Elegendő rugalmasságot garantál az olyan alapvető gyártási lépésekhez, mint pla cső kiterjesztése a csőlapbaés U{0}}hajlítások kialakítása. |
A hőcserélő csövek méretei és tűrései
A hőcserélő cső felszereléséhez és megfelelő működéséhez a méretpontosság nem alku tárgya-.Az ASTM B338 szigorú tűréshatárokat ír előa csőlapon belüli megfelelő illeszkedés és az egyenletes hőátadási teljesítmény biztosítása érdekében.
Mérettűrések ASTM B338 szerint a 2. fokozatú titán csőhöz
| Paraméter | Tolerancia | |
|---|---|---|
| Külső átmérő (OD) | Legfeljebb 25 mm (1 hüvelyk): ±0,08 mm >25 mm: ±0,10 mm vagy ±0,4% |
Biztosítja, hogy a cső a megfelelő hézaggal becsússzon a csőlemez furatábagörgőtágítás vagy hidraulikus expanzió, szivárgásbiztos tömítést-hozva létre. |
| Falvastagság (WT) | a névleges ±10%-a | Garantálja a nyomásérték és a korróziótűrés megőrzését. Túl vékony, és a cső idő előtt meghibásodik; túl vastag, és befolyásolja a hőátadást és a tágulást. |
| Vágott hossz (egyenes cső) | +3 mm / -0 mm (általában) | Pontosan illeszkedik a csőköteg kialakításához, biztosítva a megfelelő illeszkedést a csőlaphoz mindkét végén. |
| Egyenesség | Legfeljebb 1,5 mm hosszméterenként | Megakadályozza, hogy a cső "korbácsolódjon" vagy beszoruljon a terelőlemezeken keresztül történő behelyezéskor, csökkentve a felületi sérülés kockázatát. |
| Ovalitás (-a-kerekségen kívül) | A megadott OD 2%-a vagy annál kisebb | Lehetővé teszi a fal egyenletes elvékonyodását a tágulás során, és 360 fokos tömítést biztosít a csőlappal. |
ASTM B338 Grade 2 titán csövek gyári kínálata
Elérhető gyártási tartomány
| Tétel | Ellátási tartomány |
|---|---|
| Külső átmérő | 6,0–89,0 mm |
| Falvastagság | 0,5-5,0 mm |
| Szabványos hossz | 1000-6000 mm |
| Maximális hossz | 18000 mm-ig |
| Cső típusa | Varrat nélküli / hegesztett |
| Vég típusa | Sima vég / Ferde vég |
| Felületi kidolgozás | Pácolt / Fényre lágyított / Polírozott |
| Szabványok | ASTM B338, ASTM B861, ASTM B862, ASME SB338 |
Testreszabási lehetőség
| Elérhető opciók | Támogatott |
|---|---|
| Metrikus méretek | ✓ |
| Hüvelyk méretek | ✓ |
| BWG méretek | ✓ |
| SWG méretek | ✓ |
| Hosszra vágva | ✓ |
| U kanyar cső | ✓ |
| Egyenes cső | ✓ |
| Hőcserélő cső lap hossza | ✓ |
| OEM rajzgyártás | ✓ |
Kérjen egyedi méretű árajánlatot
Varrat nélküli vs. hegesztett 2. osztályú titán cső
Varrat nélküli 2. fokozatú titán cső:Forgó piercinggel és tömör tuskó hideghúzásával/hengerlésével gyártva. A hegesztési varrat hiánya ideálissá teszi nagynyomású-szolgáltatásokhoz és olyan kritikus alkalmazásokhoz, ahol a hegesztési rendellenességek elfogadhatatlanok. Általában kisebb átmérővel és vastagabb falakkal kaphatók.
Hegesztett 2. fokozatú titán cső:Lapos szalagból alakítják ki, és hosszirányban (WIG-hegesztéssel) hegesztik, mielőtt hidegen megmunkálták- és izzították. A modern hegesztett csövek gyakran100% örvényáram tesztelvea hegesztési varrat integritásának biztosítására. Kiváló hosszképességet, szigorúbb méretszabályozást kínálnak, és gyakran költséghatékonyabb-megoldást jelentenek a nagy-átmérőjű, vékony-falú alkalmazásokhoz, például az alacsony-nyomású kondenzátorokhoz és a tengervíz hűtőrendszerekhez.
A legtöbb hőcserélő alkalmazáshoz a modern hegesztett és húzott (W&D) csövek olyan teljesítményt kínálnak, amely szinte megkülönböztethetetlen a varrat nélküli csövektől, alacsonyabb költségek mellett, feltéve, hogy az ASTM B338 szigorú szabványai szerint gyártják őket.

Felületkezelési lehetőségek az ASTM B338 Grade 2 csőhöz
A cső belső és külső felületének állapota közvetlenül befolyásolja a szennyeződési ellenállást, a hőátadási hatékonyságot és a korróziókezdeményezést. Az ASTM B338 szerint többféle felület is elérhető.
Általános felületkezelések 2. osztályú titáncsövekhez
| Felületi kidolgozás | Leírás | |
|---|---|---|
| Pácolt és tisztított (AP - Savas pácolás) | A standard kivitel. Tiszta, matt, oxid-mentes, vízkőmentes felület. | Általános célú hőcserélők, kondenzátorok, illtengervíz hűtőrendszerekahol egységes, korrózióálló-felületre van szükség. |
| Fényesen lágyított (BA) | Sima, fényes, fényvisszaverő felület, amelyet szabályozott atmoszférában (vákuum vagy inert gáz) végzett izzítással érnek el. | Nagy-tisztaságú alkalmazások, gyógyszerészeti és élelmiszer--minőségű hőcserélők, ahol a felület tisztasága és a minimális szennyeződési kockázat a legfontosabb. |
| Polírozott kivitel | Mechanikusan polírozva meghatározott érdességre (Ra). | Magas{0}}szennyeződésű folyadékokkal rendelkező szolgáltatások, ahol asima felület csökkenti a lerakódások felhalmozódásátés javítja a tisztíthatóságot. |
| Marás befejezése (-húzva) | A húzási folyamatból származó nyers felület, amely kenőanyag-maradványokat vagy kisebb felületi nyomokat tartalmazhat. | Nem-kritikus, alacsony terhelésű{1}}alkalmazások, ahol az esztétikai szempont nem számít, és a költség az elsődleges tényező. |
Miért szabványos a lágyított
Az ASTM B338 Grade 2 titán csöveket szinte mindig lágyított állapotban szállítjuk.Ez a hőkezelés nem kötelező; alapvető fontosságú az anyag teljesítménye szempontjából. Az izzítás során a csöveket szabályozott hőmérsékletre (általában 650-760 fokra) melegítik, majd levegőn lehűtik.
A lágyítás célja három:
Stressz oldás:Teljesen eltávolítja a hideghúzási vagy hegesztési folyamatból származó maradék feszültségeket. Ez megakadályozza a feszültségkorróziós repedést (SCC), és biztosítja a cső méretbeli stabilitását.
Hajlékonyság helyreállítása:Átkristályosítja a szemcseszerkezetet, visszaállítva az anyag nyúlását 20%-nál nagyobb vagy egyenlő értékre, így alakíthatóvá válik U-hajlításra és csőtágításra.
Optimalizálja a korrózióállóságot:A helyesen lágyított cső egységes mikroszerkezettel és stabil oxidfilmmel rendelkezik, ami maximalizálja a kloridokkal és más agresszív közegekkel szembeni ellenállását.
Ellenőrzés és tesztelés

| Teszt / Ellenőrzés | Módszer | |
|---|---|---|
| Örvényáram tesztelés (ECT) | Roncsolásmentes,{0}}elektromágneses teszt. | 100% ECTészleli a felületi és felülethez közeli{0}}hibákat (pl. repedéseket, lyukakat, zárványokat) a csőben. Ez a hőcserélő csövek elsődleges NDT-je. |
| Hidrosztatikus tesztelés | A cső vízzel feltöltve és nyomás alá helyezve. | Ellenőrzi a cső azon képességét, hogy szivárgás nélkül ellenáll-e a szükséges belső nyomásnak, megerősítve a szerkezeti integritást. |
| Ultrahangos tesztelés (UT) | NDT magas{0}}frekvenciás hanghullámokkal. | Elsősorban varrat nélküli csövekhez használják az olyan belső hibák észlelésére, amelyeket az ECT esetleg kihagy. |
| PMI (pozitív anyagazonosító) | Röntgenfluoreszcencia (XRF) elemzés. | Minden melegítésnél megerősíti az ötvözet kémiáját (UNS R50400), megelőzve az anyagok{1}}keveredését. |
| Fáklyázási teszt | Egy tüskét kényszerítenek a cső végébe, hogy kitáguljon. | Megerősíti a hajlékonyságotés biztosítja, hogy a cső ne repedjen meg, amikor a csőlemezbe tágítja. |
| Lapítási teszt | A lemezek között egy csőszakasz van lelapítva. | Kiértékeli a cső azon képességét, hogy plasztikusan deformálódjon repedés nélkül, ellenőrzi a szilárdságot és a rugalmasságot. |
| Méretvizsgálat | Precíziós műszerek és mikrométerek. | Ellenőrzi az összes OD, WT, ovális és egyenességi tűrés betartását. |
Gyári képességünk

Gyártósorunk legfontosabb berendezései a következők:
Hideghengerművek és hidegen húzó gépek:Az ASTM B338 által megkövetelt pontos méretek és tűrések eléréséhez.
Vákuumos/fényes izzító kemence:Tiszta, vízkőmentes-, teljesen lágyított állapot létrehozásához afényes lágyított felületamikor szükséges.
Egyenesítő és precíziós vágóvonalak:A köteg egyszerű összeszereléséhez elengedhetetlen az egyenesség és a hosszpontosság garantálása.
Örvényáram és ultrahangos vizsgáló egységek:Az alapos,{0}}házon belüli NDT elvégzéséhez a szabványos követelményeknek megfelelően.
Minőségügyi rendszerünket a100%-os anyagkövethetőségés az a képesség, hogy egyEN10204 3.1 Malomvizsgálati tanúsítvány (MTC)minden szállítmánnyal. A további ellenőrzést igénylő projektek esetében teljes mértékben támogatjuk az SGS, a BV vagy a TUV harmadik felek által végzett ellenőrzéseit{1}}.
| Tétel | Részletek |
|---|---|
| Minimális rendelési mennyiség | 100 kg (alkuképes) |
| Rendelési minta | Elérhető |
| Gyártási átfutási idő | 7-25 nap |
| Fizetési feltételek | T/T, L/C |
| Ár feltételek | EXW, FOB, CFR, CIF |
| Ellenőrzés | Harmadik fél általi{0}}ellenőrzés elérhető |
| Bizonyítvány | EN10204 3.1 / MTC |
| Csomagolás | Tengerre alkalmas csomagolás exportálása |
Raktárkészlet és szállítás
| Termék | Állapot |
|---|---|
| Közös 2. fokozatú csövek | Rendszeres gyártás |
| Népszerű méretek | Korlátozott készlet |
| Egyedi méretek | Megrendelésre készült |
| Kis mennyiség | Támogatott |
| Vészhelyzeti parancs | Kérjük, lépjen kapcsolatba az értékesítéssel |
| Mennyiség | Szállítási idő |
|---|---|
| Raktári tételek | 3-5 nap |
| <500kg | 7-10 nap |
| 500-3000 kg | 15-20 nap |
| Nagy projekt | Gyártási ütemterv szerint |
Csomagolás és Szállítás

| Csomagolás lépés | Anyag / Módszer | |
|---|---|---|
| Végzáró sapkák | Minden cső mindkét végére műanyag dugót szerelnek fel. | Megakadályozza az idegen anyagok (szennyeződés, nedvesség) bejutását a csőbeés megvédi a csővégeket a sérülésektől. |
| Vízálló csomagolás | Mindegyik köteg nagy teherbírású PE-fóliába van-tekerve. | Megvédi a csöveket atengervíz, eső és páratartalomóceáni fuvarozás során, megakadályozva a felszíni elszíneződést. |
| Fa ládák / dobozok | Erős, export{0}}minőségű rétegelt lemez dobozokat használnak kisebb rendelésekhez vagy nagy értékű{1}} szállítmányokhoz. | Maximális szerkezeti védelmet nyújt az ütésekkel és zúzódásokkal szemben a kezelés és a szállítás során. |
| Acél pántok | A kötegek és ládák acélpántokkal vannak megerősítve. | Rögzíti a rakományt, megakadályozza a csomagon belüli elmozdulást és minimalizálja a hajlítás kockázatát. |
| Címkézés és nyomon követhetőség | Részletes címkék fokozattal, mérettel, hőszámmal és rendelési számmal. | Biztosítjateljes nyomon követhetőséggyárunktól az Ön projektjéig, leegyszerűsítve a -helyszíni átvételt és ellenőrzést. |
GYIK
1. Mit takar az ASTM B338?
Lefedi a kondenzátorokban, hőcserélőkben és hasonló hőátadó berendezésekben használt varrat nélküli és hegesztett titáncsövek szabványos előírásait.
2. Mi a különbség az ASTM B338 és az ASTM B861 között?
Az ASTM B338 kifejezetten ahőcserélő csövek, szűkebb tűréshatárokkal és a hőátadásra összpontosítva. Az ASTM B861 erre valóáltalános célú-titáncsőfolyadékszállításra szolgáló nyomócsőrendszerekben használják.
3. A 2. fokozatú titán ugyanaz, mint az UNS R50400?
Igen, az UNS R50400 az egységes számozási rendszer jelöléseASTM B338 Grade 2 titán. Ugyanaz az anyag.
4. Mi a minimális folyáshatár egy 2. fokozatú titáncsőhöz?
A 2. fokozatú cső minimális folyáshatára (0,2%-os eltolás) ASTM B338-ra275 MPa (40 000 psi) .
5. Az ASTM B338 csöveket U-hajlított konfigurációban szállítják?
Igen, a 2. fokozatú titáncsöveket általában U{1}}alakúvá hajlítják az U-csöves hőcserélőkhöz. A csöveket jellemzően lágyított állapotban szállítják, hogy megkönnyítsék a hajlítást.
6. Mi az a "100%-os örvényáram tesztelés", és miért fontos?
Ez egy roncsolásmentes teszt, amely minden csőben ellenőrzi a felületi és felületközeli hibákat. Létfontosságú a csövek integritásának biztosításához és az üzem közbeni szivárgások elkerüléséhez-.
7. Mit tartalmaz a "Mill Test Certificate" (MTC)?
Egy MTC (általában EN{0}}) tanúsítja az anyag kémiai összetételét és mechanikai vizsgálati eredményeit, megerősítve, hogy megfelel az ASTM B338 szabványnak. Teljes nyomon követhetőséget biztosít.
8. Mi a tipikus átfutási idő a 2. osztályú titáncsövek szabványos méretűeknél?
A szabványos készletméretekhez (pl. OD 19,05 mm, 25,4 mm) kínálunk egygyors szállítás 7-15 nap. Egyedi méretek esetén az átfutási idő jellemzően 2-4 hét.
9. Támogatja-e a harmadik felek által végzett ellenőrzéseket- ezeknél a csöveknél?
Igen, teljes mértékben támogatjuk és koordináljukaz SGS, a BV, a TUV vagy bármely más elismert ellenőrző szervezet által végzett harmadik fél által végzett ellenőrzések-a projekt követelményeinek megfelelően.
10. Általában hogyan védik a titán csöveket exportszállításhoz?
A szabványos exportcsomagolás tartalmazzaműanyag zárókupakok, vízálló PE fólia csomagolás és erős fa ládák vagy dobozok, acélpánttal megerősítve a tengeri fuvarozás során bekövetkező sérülések elkerülése érdekében.





